Informacje o zabiegach

dfsfs

Przeciwwskazania do zabiegu

Makijażowi permanentnemu i zabiegom estetycznym nie powinny poddawać się: kobiety ciężarne i karmiące, osoby mające przewlekłe choroby skóry typu łuszczyca  lub aktywną opryszczkę, osoby z cukrzycą (chyba, że na zabieg zezwoli lekarz prowadzący), osoby z infekcjami dróg oddechowych i przyjmujące sterydy są w grupie podwyższonego ryzyka. Jeśli chodzi o pozabiegowe powikłania: osoby z tendencjami do zapaleń spojówki (przy pigmentacji okolic oka), odwarstwienia siatkówki lub po przebytej poważnej chorobie gałki ocznej, osoby cierpiące na zakrzepicę (lub pobierające doraźnie leki rozrzedzające krew), osoby cierpiące na trądzik ropowiczy (w trakcie leczenia Retinolem lub Izotrietinoidami), infekcje bakteryjne lub grzybiczne skóry oraz osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne.

makijaż permanetny

Procedura przedzabiegowa

Zabiegi estetyczne: do zabiegów mezoterapii i wypełniaczy nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Dzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny, alkoholu, czy leków rozrzedzających krew. Podobnych substancji nie można przyjmować dzień przed makijażem permanentnym.

Makijaż: przed przystąpieniem do pigmentacji, każda klientka jest w pierwszej kolejności konsultowana. Dostaje ona do wypełnienia zgodę na zabieg i zapoznaje się z przeciwwskazaniami. Następnie nałożone zostaje znieczulenie w formie kremu/żelu. Po upływie odpowiedniej ilości czasu, wykonywany jest rysunek wstępny. Dzięki niemu razem z klientką ustalam kształt brwi lub ust i dobieram odpowiedni kolor pigmentu. Dopiero po akceptacji rysunku, przystępuję do zabiegu. W trakcie zabiegu dokładam znieczulenie, jeśli jest ono potrzebne.

mezoterapia

Pielęgnacja ogólna makijażu

Do 4 tygodni po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno:
-opalać się zarówno w solarium jak i na słońcu
-wykonywać henny brwi
-stosować odżywek na porost brwi i rzęs
Do 2 tygodni po zabiegu nie wolno:
-stosować środków drażniących (zawierających kwasy czy retinol)
-nakładać makijażu na obszarze poddanym zabiegowi- uważać podczas demakijażu i pielęgnacji skóry aby nie naruszyć złuszczającego się naskórka
Należy chronić skórę poddaną makijażowi permanentnemu przed słońcem (okulary słoneczne, kremy z wysokim filtrem SPF50+).
Do 10 dni po zabiegu nie wolno:
-korzystać z sauny
-korzystać z basenu, siłowni oraz wystawiać obszaru pigmentacji na zimne powietrze

Kolor przez cały czas gojenia „pracuje” w skórze. Będzie raz ciemniejszy, raz jaśniejszy ale na ostateczny rezultat należy poczekać około miesiąca. Kompletny efekt uzyskujemy po wygojeniu korekty. Do 10 dni od zabiegu kolor jest mniej intensywny o 20-40% w przypadku brwi i kresek, a w przypadku ust- 40-50%.

makijaz permanetny oczu

 

Pielęgnacja brwi i kresek

Przez pierwsze dni po wykonaniu pigmentacji staramy się nie moczyć obszaru pigmentacji. Jeśli już jest taka potrzeba to myjemy go raz dziennie samą wodą lub wodą z szarym mydłem. Na trzeci dzień od zabiegu zaczynamy smarować makijaż czystą, sterylną wazeliną kosmetyczną (z apteki bądź drogerii), maksymalnie 2 razy dziennie, cienką warstwą. Brwi i kreski najlepiej goją się, kiedy nie są przemoczone, w związku z tym jeśli jest to możliwe, to zalecam jeszcze rzadsze smarowanie, nawet raz dziennie. Po ok. 3-4 dniach od pigmentacji, zaczyna robić się strupek.Nie wolno go drapać, ponieważ może „wyciągnąć” pigment ze skóry. Kiedy strupek odpadnie, brwi i kreski smarujemy regularnie 2 razy dziennie wazeliną. Na początku nadal myjemy je szarym mydłem ale już po dwóch tygodniach można je myć dowolnymi środkami.
makijaz permanetny brwi

Pielęgnacja ust

W przypadku ust stosujemy krem nawilżający z wit. E (sterylny), najlepiej z apteki. Zaczynamy smarować na drugi dzień po zabiegu.Smarujemy usta 2-3 razy dziennie. Nie zdrapujemy strupków. Przez pierwszy tydzień zalecam unikanie ostrych potraw. Po posiłku oczyszczamy usta z jedzenia za pomocą Octeniseptu lub ewentualnie wody. Nadal należy przyjmować Heviran aby uniknąć opryszczki. Usta goją się najszybciej ze wszystkich obszarów pigmentacji.

makijaz permanetny ust