Peeling Kwasami AHA BHA

Peeling kwasami AHA i BHA, nazywany również eksfoliacją to zabieg złuszczania, usuwania suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą stężonych kwasów owocowych. Usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka powoduje głębokie oczyszczanie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizację, odświeżenie i rozjaśnienie. Po zabiegu powstaje nowa, delikatna, gładka i lepiej nawilżona skóra.

Kwasy hydroksylowe AHA i BHA to dwa typy eksfoliantów – kwas alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA) – pozyskiwane głównie roślin i owoców. Kwasy AHA mają najsilniejsze działanie i dają najbardziej spektakularne efekty na dłuższy czas. Ich działanie może powodować podrażnienie zbyt wrażliwej skóry, dlatego stosowanie jest obwarowane kilkoma istotnymi zaleceniami. Kwasy gruby BHA działają nieco łagodniej, jednak i tutaj efekty zabiegów są zauważalne i długotrwałe.

 

Na jakich partiach ciała i po co stosuje się peeling kwasowy?

Zabiegi z użyciem kwasów AHA i BHA są polecane szczególnie dla skóry dojrzałej, skłonnej do przetłuszczania lub łojotokowej czy trądzikowej. Ich zastosowanie korzystnie oddziałuje na skórę – nawilża ją i uelastycznia, rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza oznaki fotostarzenia skóry. Regularne zabiegi złuszczające pomagają niwelować zmarszczki i zdecydowanie rozprawiają się ze zmianami trądzikowymi.
Poleca się nakładać preparaty z kwasami AHA i BHA na następujące problematyczne obszary ciała:

-twarz,
-dekolt i szyja,
-dłonie,
-plecy,
-zmienione chorobowo miejsca na ciele.

Wbrew obiegowym opiniom , peeling nie wyklucza z życia codziennego – skóra po zabiegu złuszcza się stopniowo, w sposób prawie niewidoczny, w przeciągu około tygodnia. Kuracja może być przeprowadzana cały rok, jednak po zabiegu należy nakładać kremy z wysokimi filtrami oraz unikać nasłonecznienia obszarów ciała poddawanych zabiegowi.

Przebieg zabiegu i ceny

  1. Demakijaż i oczyszczenie skóry podawanej zabiegowi.
  2. Tonizacja skóry z użyciem odpowiednich preparatów.
  3. Eksfoliacja kwasami.

 

Cena: 130zł
Powtarzalność co 10-14 dni